Koncert výchovný i žertovný


Koncert pro děti (a učitele) ZŠ TGM

Datum: pátek 9. 6. 2023

Místo: Základní škola TGM

Účinkující: Ericsson Quartet: Mikael Ericsson a jeho tři dcery Maria, Magdalena a Michaela, které se těší, že zahrají dětem ve škole, kde samy získaly základní vzdělání.

Program: Ericsson Quartet zahraje hudbu motivační i edukační, vážnější i vtipnější, domácí i cizokrajnou, delší i kratší, hezčí a mladší, učesanou i neučesanou :)

Ericsson Quartet tvoří členové hudební rodiny založené houslistkou Janou Vlachovou a violoncellistou Mikaelem Ericssonem (mj. vítěze mezinárodní soutěže "Pražské jaro" a finalistu světoznámé soutěže P.I.Čajkovského v Moskvě). V kvartetu hrají jejich tři dcery, Maria (1.housle), Magdalena (viola) a Michaela (2.housle), a na violoncello otec Mikael Ericsson. S trochou nadsázky se dá říci, že všichni spolu hrají již nejméně 30 let, protože společné muzicírování se stalo přirozenou součástí života každé z dcer již od jejich útlého dětství. Společně s dalšími členy rodiny (třemi mladšími bratry) vystupovali v různých obsazeních na rodinných koncertech a jejich repertoár se skládal (a dodnes skládá) především z "nevážných" skladeb, zejména kompozic otce rodu, Mikaela Ericssona.

V poslední době se soubor důkladněji věnuje také klasičtějším kvartetům, zejména dílům A. Dvořáka, J. Suka a B. Smetany a provádí je pod svým nynějším názvem. V jeho nastudování se odráží jak inspirace rodinnou tradicí (mj. hudebním odkazem dědečka Josefa Vlacha a jeho Vlachova kvarteta) a předávanými zkušenostmi (zejména ze strany rodičů, členů Vlachova kvarteta Praha), tak i zapojení vlastní invence a nového pojetí ze strany další hudební generace.

Rodinné pouto přináší do jejich hry unikátní energii, radost a hudební souznění.

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR Kudyznudy.cz - tipy na výlet